سلام دوستان!

قبل از اینکه متن پروژه ی آقای آزرمگین رو مطالعه کنید می خواستم یک خبرمهم رو به اطلاعتون برسونم. از امروز یک همکار جدید به گروه وبلاگ آی تی دیسکاشن(وبلاگ خودتون) اضافه شده که یکی از دوستان ورودی 86 ، یعنی خانم مهرزاد هست که لازمه از ایشون بابت تایپ متن زیر تشکر کنم.

واما...

برج الکترونیک شیراز(آقای آزرمگین)

جامعه اطلاعاتی امروزه در کنار تحول در تمام عرصه های اجتماعی فرهنگی اموزشی سیاسی و...مقوله اقتصاد را نیز متحول کرده است تا جایی که دیگر با روشهای سنتی اقتصادی نمی توان ادامه ی حیات داد.برای رقابت در بازارهای داخلی و به دنبال آن حضور در میان رقبای بین المللی، همگی نیازمند ابزارهایی به نام تکنولوژیهای نوین ارتباطی هستیم.امروزه سرعت انتقال اطلاعات برای تبادلات اقتصادی اهمیتی اساسی دارد و تکنولوژیهای جدید ارتباطاتی با سرعت به سمت سیستم اتوماتیک در حرکتند. به حول و قوت الهی یکی از این ابزارهای بزرگ در کنار خلیج فارس در شهر زیبای اصیل و مملو از افتخارات بزرگ شیراز کهن در حال راه اندازی و بهره برداری است.

  

شرکت برج الکترونیک شیراز فعالیت خود را فروردین84 آغاز نموده است.این شرکت با یک تیم مدیریتی مجرب در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات و رشته های وابسته به آن سعی در انتقال مدرن ترین تکنولوژی روز دنیا به کشور را دارد.ماموریت این شرکت ایجاد وتوسعه فناوری اطلاعات در جهت انجام تحقیقات کاربردی طراحی، اجرا و ارائه ی خدمات فناوری اطلاعاتو ارتباطات و دانش فنی مرتبط با آن در جهت انجام تحقیقات کاربردی طراحی ، اجرا و رائه ی خدمات فناوری اطلاعات ، ساخت ساختمان های پیشرفته و برج های  الکترونیک و مشارکت با شرکتهای داخلی و خارجی فعال در این زمینه می باشد.

سهامداران این شرکت

1.مرکز گسترش فناوری اطلاعات وابسته به سازمان گسترش و نو سازی صنایع ایران

2.منطقه ویزه اقتصادی برق و الکترونیک

3.چند شرکت خصوصی فعال در زمینه فناوری اطلاعاتی

مرکز گسترش فناوری اطلاعات(مگفا)از سال 82 از سوی سازمان گسترش و نو سازی صنایع ایران جهت مشارکت و سرمایه گذاری با بخش خصوصی راه حلهایمبتنی بر فناوری اطلاعات در صنایع و سازمانها مختلف انتخاب و اغاز به کار کرده.مگفا ماموریت خود را در راستای جهانی نمودن صنایع کشور سرمایه گذاری مشارکتی با بخش خصوصی و ارائه محصولات  در حوزه های تخصصی برای موسسات متوسط و بزرگ در بازار داخلی و منطقه قرار داده است.منطقه ویزه اقتصادی برق و الکترونیک شیراز تنها منطقه برق و الکترونیک فعال کشور بوده که سهامداران ان از جمله شرکت صنایع الکترونیک شیراز شرکت صنایع قطعات الکترونیک شیراز شرکت کارخانجات مخابراتی ایران مخابرات راه دور ایران سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران اتاق بازرگانی و...هر یک در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطاط در بخشهای صنایع ایران تولید و ارائه خدمات فنی-مهندسی دارای تجارب بسیار گرانبها میباشد.اولین بروزه برج الکترونیک شیراز که احداث ساختمانی است در15 طبقه با حدود 10هزار متر مربع زیر بنا در مرکز شهر شیراز که به عنوان قطب الکترونیک کشور شناخته شده است که اولین مرکز اطلاعاتی و الکترونیکی کشور با امکانات ویزه مخابراتی اینترنتی و نیز تاسیسات و تسهیلات است که مرکز استقرار نمایندگاننمایشگاها و فعالیت شرکتهای بزرگ و معتبر ایرانی و خارجی فعال در زمینه برق و الکترونیک و فن اوری اطلاعات خواهد بود.

اهداف ایجاد برج الکترونیک شیراز

ارتباط با شرکتهای اینترنتی خاور میانه

توسعه صادرات نرم افزاری و خدماتی به جهان به خصوص کشورهای حوزه خلیج فارس

اقدام عملی در جهت تحقق اهداف برنامه سوم و چهارم توسعه ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری

ایجاد تحول اداری با استفاده از فناوری اطلاعات و استقرار اتوماسیون اداری  

حمایت از شرکتها و افراد مستعد داخلی فعال در زمینه های برق ، الکترونیک، مخابرات وفناوری اطلاعات و ایجاد تسهیلات برای انها 

عینیت بخشیدن به نقش شیراز به عنوان قطب الکترونیک کشور

چرا ایران؟...

ایران معروفترین و دومین کشور خاورمیانه است مساحت ایران تقریبا برابر مساحت کل بریتانیای کبیر، فرانسه، آلمان و اسپانیا درکنار یکدیگر می باشد. موقعیت جغرافیایی ایران در خاور میانه یکی از معدود مناطق جهان که رشد اقتصادی بالایی را در چند سال اخیر تجربه کرده است و وجود مناطق آزاد اقتصادی مهم در منطقه و همچنین جمعیت حدود هفتاد میلیون نفری ایران بستر بسیار مناسبی برای رشد جریان اقتصادی و سرمایه گذاری بوده و این کشور را مکان مناسبی برای انجام فعالیتهای اقتصادی متنوع نموده است.

این کشور باGDP سالانه بالغ بر 200 میلیارد دلار بازار بسیار مناسبی برای هرگونه فعالیت اقتصادی به شمار می رود.  با توجه به سیاستهای اخیر دولت در رشد و توسعه ی فناوری اطلاعات در ایران،عملاَ می توان این کشور را با بازار اشباع نشده و رو به گسترش هفتادمیلیون نفری ، به بزرگترین بازار فناوری اطلاعات در خاور میانه دانست.

چرا شیراز؟

فاصله کوتاه جغرافیایی با بنادر جنوبی کشور و دسترسی به بازارهای ارزشمند اقتصادی و تجاری کشورهای حاشیه ی خلیج فارس.

شیرازبه عنوان قطب فرهنگی و تجاری و همچنین قطب برق و الکترونیک کشور مطرح بوده است.

 وجود منطقه ی ویژه ی اقتصادی برق و الکترونیک در شیراز،حضور بیش از 12000 نیروی متخصص از کارشناسان صنعت برق و الکترونیک و مخابرات در شیراز که 60 درصد کل نیروهای متخصص کشور را در این زمینه تشکیل می دهند وجود 15 مرکز معتبر دانشگاهی و تحقیقاتی در شیراز،

وجود کارخانجات و مخابرات،استقرار 12 درصد از کل ایستگاه های برق کشور در فارس به عنوان یک پشتوانه ی قوی برای واحدهای صنعتی و زیر ساختهای الکترونیکی و مخابراتی.

چرا برج الکترونیکی شیراز؟...

این برج اولین مرکز الکترونیک  و فناوری اطلاعات  و ارتباطات کشور با امکانات ویژه ی مخابراتی و اینترنتی و نیز تاسیسات و تسهیلات پیشرفته است که در مرکز شهر شیراز قطب   خدمات برج شیراز مطابق با جدیدترین تکنولوژی دنیا در زمینه ی فناوری اطلاعات و ارتباطات طرح ریزی شده است  و محل استقرار و فعالیت فروشگاه ها ، نمایندگی ها و شرکتهای معتبر ایرانی و خارجی فعال در زمینه ی برق و الکترونیک و فناوری اطلاعات خواهد بود.

امکانات خاص بیش بینی شده در برج الکترونیک شیراز:

سیستم دوربین مدار بسته تحت اینترنت، کنترل هوشمند تاسیسات ساختمان، ، مرکزی UPS دو سیستم ژنراتورو سیستم استفاده از راهنمای الکترونیکی طبقات، سیستم قفل الکترونیک ،سالن مالتی مدیا،سالن اجتماعات مجهز،کافی نت،تامین پارکینگ جهت کلیه واحدها،تحویل واحدها به صورت مبلمان کامل،(با طراحی داخلی منحصر به فرد و مدرن جهت کاربردهای مختلف اعم از فروشگاه ها دفاتر کار دفاتر فروش دفاتر ارائه خدمات رایانه ای و فناوری اطلاعات)

امکانات خاص مخابراتی، اینترنتی و شبکه برج الکترونیک شیراز:

دیتا سنترپیشرفته با قابلیت ذخیره سازی امن اطلاعات و پردازش پر سرعت اطلاعات 

ارائه ی پهنای باندتخصیص یافته ی اینترنت   

مرکزی با بیش از5000خط تلفن NGN مرکز تلفن نسل جدید  

امکان نظارت مدیریت هر واحد بر عملکرد آن واحد از طریق وب کم

LAN شبکه ی داخلی

تاسیسات تا به امروز برج الکترونیک شیراز

آسانسورها:اسانسورهای استفاده شده در این ساختمان از معتبرترین انواع آسانسورهای پرسرعت

 در دنیا بوده و دارای امکانات خاص نیز می باشد:

استقرار در طبقات با حداکثر ترافیک ، تلفن و مانیتور داخلی ، بازگشت اضطراری در زمان آتش سوزی به طبقه نجات ، بازگشت اضطراری به هنگام وقوع زلزله ، دربهای ضد حریق ، حداقل تعمیر و نگهداری و...

 ) :BMSسیستم مدیریت هوشمند ساختمان(  

کنترل می گردد: BMS کلیه سیستمهاو عملکرد های زیر توسط

تهویه مطبوع،میزان نور واحدها در زمان حضور و یا عدم حضور،کنترل ورود و خروج،آسانسورها،میزان مصرف برق و..  اضطراری UPS , سیستم برق رسانی معمولی

  مرکزی:UPS

جهت تامین برق دائم با ولتاژ ثابت کلیه ی واحد ها از این دستگاه استفاده می گردد؛ بنابراین هیچگاه قطعی برق در ساختمان رخ نخواهد داد.

ژنراتور برق اضطراری:

در صورت قطع برق ، ژنراتور های نصب شده در ساختمان ، کل برق مصرفی ساختمان را تامین می نمایند. ظرفیت ژنراتورها به گونه ای انتخاب شده است که برق مصرفی سیستم های حرارتی و برودتی را نیز تامین می کند.

از دیگر تاسیسات عبارتند از سیستم تهویه مطبوع مرکزی:

این سیستم شامل بخشهای حرارتی و برودتی مرکزی متعلقات سیستم تامین هوای تازه و فن کوئل سقفی می باشد که در ارتباط با سیستم کنترل هوشمند ساختمان می تواند در هر زمان شرایط محیطی دلخواه را در واحد ایجاد نماید.

چیدمان انعطاف پذیر مبلمان:

سهولت جابجایی محل بریزها در یک اتاق امکان چیدمان میزهای کار را به راحتی فراهم می سازد.

اتاق کنترل و مانیتورینگ ساختمان:

دراین فضا کنترل کلیه سیستمهای داخلی ساختمان اعم از موارد ایمنی امنیتی، دوربینهای مدار بسته و  مدیریت ساختمان صورت می پذیرد

سیستم اطفای حریق جهت پارکینگها؛

سیستم اعلام حریق در کلیه ی واحد ها و مشاعات؛

رویدادها تا به امروز:

1. انعقاد توافقنامه همکاری با سازمان مدیریت صنعتی و شرکت مگفا در زمینه آموزش مجازی

2.انعقاد توافق نامه همکاری با استان فارس در زمینه تبادل فضا و نیروی متخصص و فعالیتهای مشترک در زمینه فناوری اطلاعات

3.حضور درچندین کنسرسیوم جهت ورود به پروژه های فناوری اطلاعات و انجام آنها توسط شرکتهای مستقر

4.انعقاد توافق نامه ی همکاری با مجموعه سوپر کریدور مالزی که مشتمل بر 1500 شرکت فعال در زمینه فناوری اطلاعات می باشد(در زمینه ی تبادل نمایندگی ، نیروی متخصص و برون سپاری پروژه ها)

   5.ایجاد تفاهم نامه باچندین شرکت معتبر بین المللی از جملهSun Microsystem جهت همکاری و راه اندازی فنی برج الکترونیک شیراز.